Twórczość A. German i L. Cohena na spotkaniach w Kole melomana
Na czym polega działalność Koła melomana na Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku? Na samodzielnym przygotowywaniu przez uczestników tych zajęć propozycji spotkań z muzyką i na słuchaniu muzyki oczywiście. Te w lutym 2024 r. o A. German i L. Cohenie przygotowały: Zofia Wielemborek i Grażyna Janczak.
Na wstępie zawsze jest część informacyjna dotycząca krótkiej biografii artysty, wykonawcy czy kompozytora, charakterystyka twórczości, a potem… Potem wszyscy zasłuchują się w muzyce bądź śpiewie, czerpiąc z tego wielką radość.
Na spotkaniu 6 lutego Zofia Wielemborek zaprosiła uczestników koła melomana do świata „Białego Anioła”, a tak nazywano bardzo popularną w latach 60. i 70. XX w. polską piosenkarkę, kompozytorkę (a także aktorkę) Annę German, obdarzoną bardzo rzadkim głosem – sopranem lirico-spinto. Z wielką przyjemnością wszyscy wysłuchali kilku jej przepięknych piosenek: „Człowieczy los”, „Dziękuję, mamo”, „Eurydyki tańczące”, „Mój synku”, „Greckie wino”, „Zakwitnę różą”, „Bal u Posejdona”, „Tango D'amore”, „Cztery karty”, „Ave Maria”.
O poecie, artyście, wokaliście i gitarzyście światowej sławy, urodzonym w 1934 r. w Kanadzie, rozmawiali melomani na zajęciach w dniu 20 lutego. Spotkanie na temat Leonarda Cohena przygotowała wówczas Grażyna Janczak. Uczestnicy usłyszeli takie przeboje jak: „Hallelujah” czy słynną piosenkę „Dance Me to The End Of Love”.
Melomani spotykają się 2 razy w miesiącu we wtorki w godz. 15.00 – 17.00. Zajęcia są nieodpłatne i zawsze można do nich dołączyć.