Towarzyski turniej brydża sportowego
„Brydż jest nieprzewidywalny…”. „W brydżu wszystko jest możliwe…” . W ramach zajęć programowych na Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozegrany tu został w środę 29 listopada 2023 r. towarzyski turniej brydża sportowego. Wzięło w nim udział 10 par spośród przedstawicieli wszystkich grup brydżowych: dla początkujących, brydża towarzyskiego oraz brydża sportowego, w którym grają także uczestnicy Ogólnopolskiego Programu „Brydż 60+”.
- Spotkanie przebiegało w miłej, koleżeńskiej atmosferze. Grę przeprowadzono systemem każda para z każdą po 2 rozdania kart, na zapis maksymalny, co oznacza, że w każdym rozdaniu walka toczyła się o wzięcie jak największej ilości lew. Później tymi samymi kartami grali inni zawodnicy. W takim brydżu nie wystarczy bowiem zrealizować licytowanego kontraktu, bo inna para może mieć lepszy wynik, zbierając np. 1 lewę więcej.
- Trzy pierwsze miejsca zajęli brydżyści z Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku:
👉I miejsce: Józef Czapnik i Wojciech Wysocki,
👉II miejsce: Zofia Osadowska i Grażyna Piorun,
👉III miejsce: Zygmunt Dylik i Józef Mamiński.
- Zaproszeni na turniej goście – pięcioosobowa ze Stowarzyszenia Sochaczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku – tym razem zajęli dalsze pozycje.
- Na szczególną pochwałę za wspaniałą wolę walki zasługują dwie pary:
- - Elżbieta Mostowska, debiutantka turniejowa, która dołączyła grupy brydżowej ŁUTW w październiku tego roku, grająca wraz z Anną Kirej, również początkującą brydżustką, ale z większym stażem w grupie ŁUTW,
- - Sylwester Zimny i Paweł Ciechański spoza ŁUTW, ale grający tu w ramach programu Brydż60+..
- Turniej, jak zwykle perfekcyjnie, poprowadził Robert Czernecki, łowicki sędzia zaprzyjaźniony z Łowickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.