Noworoczne spotkanie integracyjne Chóru „Canticum”

W odświętnej odsłonie, ale już całkiem prywatnie… Chór „Canticum”, tak jak inne grupy społecznościowe z Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przed świętami Bożego Narodzenia, także zorganizował spotkanie integracyjne – jeszcze w klimacie świątecznym, ale już bardziej noworocznym, bo 4 I 2026 r.

Po koncercie kolęd w łowickiej bazylice katedralnej w niedzielę 4 I 2026 r., jego członkowie wybrali się w niemal pełnym składzie, i wraz ze swoją dyrygentką Alina Kozą, na spotkanie przy obiedzie w Restauracji „Polonia”. Miło spędziła z nimi czas także Krystyna Kucharska, prezes ŁUTW, która to zaproszenie przyjęła z wielką radością.

Był pyszny obiad i deser i była też… gitara i śpiew. O muzykę zadbał kol. Bogdan Zabost, który na własnej gitarze przygrywał i do kolęd, i do piosenek biesiadnych, i do „100 lat” dla Aliny Kozy za tak piękne prowadzenie chóru.