Na rowerach łowickim śladem II wojny światowej
Grupa słuchaczy – członków koła rowerowego przy Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku postanowiła aktywnie spędzić dzień 1 września 1939 r., by uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Trasę wycieczki wytyczono tak, by była możliwość choć w małej części stanąć na ziemi, gdzie walczyli polscy żołnierze lub przejechać przez miejsca upamiętniające (nawet tylko nazwą) bohaterów sprzed lat.
Po zbiórce przed gmachem Muzeum w Łowiczu o godz. 10.30, udali się na cmentarz wojskowy przy ul. Listopadowej, gdzie tego dnia odbywały się miejskie uroczystości rocznicowe. Stamtąd o godz. 13.00 wyruszyli ulicą Armii Krajowej przez Parcelę, Strzelcew i Popów w kierunku Bzury, by drogą polną wzdłuż rzeki dojechać do Mostu Warszawskiego. Dalej, ulicami: Bolimowską, Żwirki i Wigury, Klickiego i 1 Maja, dojechali do Końskiego Targu, gdzie o godz. 15.00 rozwiązano ten krótki rajd.
Mimo jeszcze trwających dla studentów – seniorów wakacji, grupa w składzie: Mirosława Kolary, Marianna Pietrzak, Stanisław Kosmana, Edward Dąbrowski i Ryszard Kolary – komandor grupy, postanowiła być aktywna przez cały wrzesień i organizować rowerowe wyprawy w czwartki i niedziele, zachęcając przy tym innych słuchaczy ŁUTW do wspólnych przejażdżek.

