Miejska wigilia dla samotnych mieszkańców Łowicza

Z podzieleniem się opłatkiem, kolędami, jasełkami, radosnym tańcem zespołu dziecięco-senioralnego, z wizytą Świętego Mikołaja i smacznym poczęstunkiem odbyło się miejskie wigilijne spotkanie dla samotnych mieszkańców Łowicza, którzy 22 XII 2025 r. licznie przybyli do Restauracji „Kulinarne Mosty” w ZAZ „Ja-Ty-My”.

Uroczystość rozpoczęła się mikołajkowym tańcem dzieci ze Studia „Rampa”, po którym gości i mieszkańców powitali gospodarze spotkania Joanna Gałka-Walczykiewicz i Marcin Gałka-Walczykiewicz reprezentujący  POGOTOWIE ARTYSTYCZNE,  Studio Rampa, Fundację "Warto Żyć Dla Kogoś" oddział Łowicz, odpowiedzialni za część artystyczną.

Ale najpierw Mariusz Siewiera - Burmistrz Miasta Łowicza, Katarzyna Skierska-Pięta – sekretarz miasta oraz ks. Dariusz Kuźmiński - proboszcz parafii katedralnej  w Łowiczu złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, a po nich nastąpił moment podzielenia się opłatkiem.

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły zebranych jasełka z akcentem łowickim przygotowane przez członków Klubu Seniora „Radość” w Łowiczu, po których z koncertem kolęd i pastorałek wystąpili gospodarze, ale przy radosnym wtórze całej publiczności.

A na koniec, w mikołajkowej charakteryzacji i tanecznych zumbowych rytmach, wspólnie wystąpi mali i dorośli tancerze, którym przewodziła sama Joanna Gałka-Walczykiewicz. Tę grupę dorosłych stanowiły studentki-seniorki z Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Wiesława Skrzypińska, Marianna Jasińska, Halina Skierska, Jolanta Posłuszna, Jadwiga Szkup i Renata Schilling – uczestniczki zajęć Zumby Gold. Ich taniec był tak energetyczny i radosny, że przyciągnął tu samego Świętego Mikołaja z koszem słodkich prezentów.

Wigilijnym poczęstunkiem skończyło się to bardzo miłe spotkanie. Było ono potrzebne osobom starszym, aby w tym przedświątecznym okresie nie odczuwały tak mocno swojej samotności.

W gronie uczestników byli także przedstawiciele Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którym towarzyszyła Krystyna Kucharska – prezes ŁUTW.