Harmonogram zajęć i zapisy na rok akademicki 2020/2021

Drodzy studenci – seniorzy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

Od 14 września 2020 r. rusza procedura zapisów na zajęcia w ramach tygodniowego harmonogramu na rok akademicki 2020/2021. Zapisy będą się odbywały w dotychczasowym biurze przy ul. Podrzecznej 20. Nowe biuro ŁUTW powinno być uruchomione od 5 października 2020 r. w gmachu przy Alejach H. Sienkiewicza 62 (dawne Gimnazjum nr 1) na I piętrze w sali nr 14. Obok będą się znajdowały sale zajęć: nr 12 i 13 uwzględnione w  harmonogramie.

Prezentowany poniżej tygodniowy harmonogram jest projektem – pewne terminy i godziny zajęć mogą się zmienić z uwagi na zatrudnienie instruktorów i wykładowców.👇 👇 👇

Uwagi organizacyjne:

 

🔵Zapisy na zajęcia rozpoczynają się od poniedziałku 14.09.2020 r. w godzinach dyżuru 12.00 – 14.00 w biurze ŁUTW przy ul. Podrzecznej 20 (gmach ŁOK). Biuro w nowym lokalu powinno działać od 05.10.2020 r.

🔵WSZYSCY SŁUCHACZE SĄ ZOBOWIĄZANI PRZY ZAPISACH DO DEZYNFEKCJI RĄK, ZAKRYWANIA NOSA I UST lub ZACHOWANIA DYSTANSU (co może być trudne).

🔵Zapisy na zajęcia są możliwe po opłaceniu składek członkowskich: zaległych oraz tych za okres X – XII 2020 r. Prosimy o ich regulowanie poprzez wpłaty na konto bankowe ŁUTW, aby nie przedłużać procedury zapisów.

🔵Osoby nowo wstępujące do ŁUTW najpierw dokonują formalności zapisu i opłat, a potem dokonują wyboru zajęć i opłat za nie.

🔵Podana w harmonogramie wysokość odpłatności za zajęcia dotyczy opłaty comiesięcznej.

🔵Przy zapisach w X 2020 r. na zajęcia gimnastyczne należy dokonać wyboru tylko JEDNEJ z grup. Jeśli w przyszłości w innych grupach będą wolne miejsca, można będzie się zapisać, dokonując stosownych opłat.

🔵Przy zapisach w X 2020 r. na zajęcia w wodzie (aerobik, pływanie) należy dokonać wyboru tylko JEDNEJ z grup. Jeśli w przyszłości w innych grupach będą wolne miejsca, można będzie się zapisać, dokonując stosownych opłat.

🔵Osoby uczestniczące w projekcie „W zdrowym ciele – zdrowy kręgosłup” będą w okresie X – XII uczestniczyć w zajęciach gimnastyki w basenie w soboty i niedzielę (do wyboru), dlatego powinny rozważnie wybierać z planu zajęcia w wodzie, żeby w ciągu jednego dnia ich nie dublować.

🔵W ofercie zajęć może się znaleźć ZUMBA GOLD – gimnastyka dla seniorów przy muzyce prowadzona przez Joannę Gałkę-Walczykiewicz. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się na listę – bez żadnych opłat. Jeśli uzbiera się grupa 20 – 25 osób, zajęcia wejdą do planu.

 

Projekt tygodniowego harmonogramu zajęć dla słuchaczy

Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2020/2021

 

PONIEDZIAŁEK         

👉Warsztaty szydełkowania: 10.00-12.00; s. 12 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Zofia Szczepaniak; zajęcia niepłatne

👉Warsztaty rękodzieła ludowego: 16.00-18.00; s. 12 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Beata Rokicka; odpłatność: 15,00 zł

👉Nordic walking: od 10.00; spotkania w Lasku Miejskim; prowadząca: Alicja Trzcińska; zajęcia niepłatne

👉Aerobik w basenie gr. I: 12.00-13.00; Pływalnia Miejska, ul. Kaliska; prowadzący: Kacper Kłos; odpłatność: 15,00 zł

👉 „X Muza. Instrukcja obsługi” – oferta ŁOK nieodpłatnych projekcji filmowych i spotkań z filmoznawcą dla seniorów   : 11.00-13.00; zawsze w II poniedziałek miesiąca (początek: 12 X) w kinie Fenix, ul. Podrzeczna 20; prowadzący: Grzegorz Pieńkowski – filmoznawca;

 

WTOREK

👉Koło plastyczne gr. II „Fascynacja”:   10.30-12.30; s. 12 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Aldona Zając; odpłatność: 30,00 zł;

👉Koło literacko-dramatyczne: 15.00-17.00 w I i III wtorek miesiąca; s. 12 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Elżbieta Skoneczna; odpłatność: 15,00 zł;

👉Koło melomana: 16.00-18.00 w II i IV wtorek miesiąca; s. 12 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Grażyna Janczak; zajęcia niepłatne;

👉Koło scrabble: 16.00-18.00;       s. 13 Al. Sienkiewicza 62; prowadzący: Jerzy Szot; zajęcia niepłatne;

👉Gimnastyka gr. I rozciągająco-korekcyjna: 10.30-11.30; OSiR 1 ul. Jana Pawła II; prowadząca: Monika Śmiałek’ odpłatność: 15,00 zł;

👉Gimnastyka gr. III z elementami aerobiku:    11.30-12.30;    OSiR 1 ul. Jana Pawła II; prowadząca: Monika Śmiałek; odpłatność: 15,00 zł;

👉Pływanie-nauka i doskonalenie: 15.00-16.00; Pływalnia Miejska, ul. Kaliska; prowadzący: Zbigniew Wochna; odpłatność: 15,00 zł;

👉Koło turystyki pieszej „Na przełaj”: spotkania o 10.00 na Nowym Rynku przy fontannie lub w innym miejscu po uzgodnieniu przed wyprawą; prowadzący: Ryszard Kolary; zajęcia niepłatne;

 

ŚRODA   

👉Język angielski gr. I początkująca (nowy nabór na 2-letni cykl!):      11.00-12.30; s. 13 Al. Sienkiewicza 62;       prowadząca: Marta Błaszczyk; odpłatność:  22,50 zł;

👉Język angielski gr. IV konwersatorium (dla osób z ubiegłorocznych grup zaawansowanych i innych chętnych): 12.30-14.00;         s. 13Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Marta Błaszczyk; odpłatność:      22,50 zł;

👉Język niemiecki gr. początkująca (w cyklu 2-letnim): 13.00-14.30; s. 13 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Małgorzata Antosik; odpłatność: 22,50 zł;

👉Koło taneczne: 15.45-16.45; Świetlica Al. Sienkiewicza 62; prowadzący:     Patryk Piotrowski; odpłatność: 15,00 zł;

👉Brydż sportowy gr. I:     16.00-19.00; s. 13 Al. Sienkiewicza 62; Alicja Jackowska-Szot; zajęcia niepłatne;

👉Koło kulinarne: 16.00-18.00 w II i IV środę miesiąca; Stołówka PCK ul. Kaliska; prowadząca: Maria Jagodzińska; zajęcia niepłatne;

 

CZWARTEK     

👉WYKŁADY:       16.00-18.00;   Al. Sienkiewicza 62 s. 13 lub Miejska Biblioteka – wg oferty na każdy miesiąc;

👉Język angielski gr. II średnio zaawansowana (ubiegłoroczna początkująca!): 12.45-14.15;            s. 13 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Edyta Karda; odpłatność:          22,50 zł;

👉Język angielski gr. III zaawansowana (ubiegłoroczna średnio zaawansowana!): 14.15-15.45;        s. 13 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Edyta Karda; odpłatność:          22,50 zł;

👉Chór „Canticum”: 18.00-19.30; Świetlica Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Ewa Smerecka; odpłatność: 22,50 zł;

👉Gimnastyka gr. II pilates na piłkach: 9.30-10.30; sala gimnastyczna nad Pływalnią Miejską, ul. Kaliska;            prowadząca: Monika Śmiałek; odpłatność: 15,00 zł;

👉Gimnastyka gr. IA rozciągająco-korekcyjna: 10.30-11.30;   sala gimnastyczna nad Pływalnią Miejską, ul. Kaliska; prowadząca: Monika Śmiałek; odpłatność: 15,00 zł;

👉Koło rowerowe „Dynamo”: od 10.00; zbiórka na parkingu przy Kauflandzie, ul. Starzyńskiego; prowadzący:   Edward Dąbrowski; zajęcia niepłatne;

 

PIĄTEK 

👉Koło fotograficzne: 9.00-11.00 2 x w miesiącu; s. 13 Al. Sienkiewicza 62; prowadzący: Artur Rożniata; odpłatność: 15,00 zł;

👉Koło plastyczne gr. I „Nowa Fala”: 11.00-13.00; s. 12 Al. Sienkiewicza 62; prowadząca: Aldona Zając; odpłatność: 30,00 zł;

👉Brydż sportowy gr. II: 16.00-19.00; s. 13 Al. Sienkiewicza 62; Alicja Jackowska-Szot; zajęcia niepłatne;

👉Joga gr. początkująca: termin, godziny i miejsce – jeszcze w trakcie ustaleń; prowadzący: Zbigniew Majer; w okresie od X – XII joga prowadzona będzie w ramach łódzkiego projektu „Senior w harmonii z naturą” i dlatego odpłatność za cały ten okres wyniesie 25,00 zł; od stycznia 2021 r. stawka ulegnie zmianie;

 

SOBOTA

👉Aerobik w basenie gr. II: 10.00-11.00; Pływalnia Miejska, ul. Kaliska; prowadząca: Katarzyna Podkońska; odpłatność: 15,00 zł;

👉Aerobik w basenie gr. I z projektu  „KRĘGOSŁUP” (X – XII): 11.00-12.00; Pływalnia Miejska, ul. Kaliska; prowadząca: Katarzyna Podkońska;

👉Aerobik w basenie gr. II z projektu  „KRĘGOSŁUP” (X – XII): 12.00-13.00; Pływalnia Miejska, ul. Kaliska; prowadząca: Katarzyna Podkońska;

👉Warsztaty (kurs) pisania ikon (początek 10 X): 10.00-14.00 (2 x w mies. po 4 godz.); ul. Krakowska; prowadząca:   Jolanta Kolary; cały kurs kosztuje 75,00 zł; kurs w wymiarze 20 godzin zegarowych, który trwałby przez 5 miesięcy po 1 godzinie tygodniowo zostanie skondensowany w 5 spotkań w soboty po 4 godz., stąd wyliczenie: 5 miesięcy x 15,00 zł = 75,00 zł; kwota ta zostaje podzielona na raty: X – 15 zł, XI – 30 zł, XII – 30 zł;

 

NIEDZIELA

👉Aerobik w basenie gr. III z projektu „KRĘGOSŁUP” (X – XII): 10.00-11.00; Pływalnia Miejska, ul. Kaliska; prowadząca: Katarzyna Podkońska;