Brydżyści również wznowili spotkania
Wśród wielu kół zainteresowań, które po wymuszonej pandemią przerwie wznowiły w maju 2021 r. działalność, są także dwie sekcje brydżowe działające przy Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W małym gronie spotykają się na razie tylko w środy rano lub po południu. 👇 👇 👇
Dla przypomnienia podajemy, że sekcja brydżowa Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest uczestnikiem ogólnopolskiego programu BRYDŻ60+ prowadzonego przez Polski Związek Brydża Sportowego. Jest jednym z 300 ośrodków w Polsce, gdzie seniorzy mają szansę nauczyć się tej pięknej gry i doskonalić swoje umiejętności. Jak mówi Marek Małysa, wiceprezes PZBS i koordynator programu Brydż60+: Od lat nasi brydżyści seniorzy (60+) to ścisła czołówka światowa. Masa medali i tytułów. Jest się czym chwalić. Warto również wiedzieć, że z badań naukowych wynika, iż gra w brydża zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera aż o 75%.




