Komunikat Zarządu ŁUTW z dn. 18.01.2019 r.

Zarząd Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekazuje informacje nt. XI Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” oraz o wyjeździe na Koncert Chopinowski w Sannikach.

XI Olimpiada Sportowa UTW i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” w Łazach (woj. śląskie) odbędzie się 18 maja 2019 r. (sobota). Osoby zainteresowane mogą od poniedziałku 21.01.2019 r. zapisywać się na wyjazd, deklarując udział w poszczególnych dyscyplinach. Konkurencje rozgrywane w trakcie Olimpiady: zawody pływackie (50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, zawody lekkoatletyczne (bieg na 60 m, bieg na 200 m, pchnięcie kulą), zawody strzeleckie (karabin pneumatyczny, pistolet pneumatyczny), tenis stołowy, turniej szachowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy, zawody kajakowe, turniej boule.

Zapisy – w biurze ŁUTW podczas dyżurów. Więcej informacji – w późniejszym terminie. Osoba zajmująca się organizacją: Jerzy K. Zdańkowski.

W niedzielę 12.05.2019 r. organizowany jest wyjazd na Koncert Chopinowski w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Wystąpią: Andrzej Tatarski – fortepian, Magdalena Lamparska – recytacja. Koncertowi towarzyszy wystawa malarstwa Danuty Suchowery pt. „Symfonia Mazovia”. Oprócz koncertu słuchacze ŁUTW zwiedzą z przewodnikiem sannicki pałac. Zapisy od poniedziałku 21.01.2019 r. podczas dyżurów w biurze ŁUTW. Odpłatność od uczestnika 16,00 zł.