Święto Niepodległości

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-10
Wśród wielu delegacji składających 8 listopada 2019 r. kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego z okazji Święta Niepodległości były także przedstawicielki Zarządu Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Krystyna Kucharska, Grażyna Janczak i Marianna Jasińska.

„Józef Chełmoński – artysta, człowiek…” – wykład

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-10
„Józef Chełmoński – artysta, człowiek…” – wykład pod takim tytułem dla słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 170. rocznicę urodzin wielkiego malarza wygłosiła w dniu 7 listopada 2019 r. Marzena Kozanecka-Zwierz – pracownik Biblioteki Miejskiej w Łowiczu. Przekaz, odbiór i frekwencja tego dnia były znakomite.

Koncert Sławka Uniatowskiego

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-10
Magii głosu, muzyki i świateł doświadczyli słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podczas koncertu Sławka Uniatowskiego w Filharmonii Łódzkiej w niedzielę 3 listopada 2019 r. W programie usłyszeli także piosenki z repertuaru jego największych idoli: Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy w wyjątkowej aranżacji, zaśpiewane ciepłym, barytonowym głosem.

Miejski Dzień Seniora – tylko na zaproszenia!

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-07
Zarząd Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, że  udział w Miejskim Dniu Seniora w Łowiczu w dn. 25 listopada 2019 r. odbywa się TYLKO ZA ZAPROSZENIAMI. Jego organizatorem jest Burmistrz Miasta Łowicza, który dla łowickich organizacji senioralnych przydzielił pakiet zaproszeń. Zaproszenia dla ŁUTW zostały już rozdysponowane.

Komunikat Zarządu w spr. zwołania XV Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wyborczego Członków ŁUTW

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-06
Zarząd Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Uchwałą nr 31/2019 Zarządu Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z dnia 04.11.2019 r.  oraz na podstawie Statutu Stowarzyszenia ŁUTW (§ 22 ust. 3, pkt 3, 4, § 24 ust. 3, pkt 2 i 3), zwołuje XV Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Wyborcze Członków w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Zarządu i Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia oraz przeprowadzenia wyboru Rady Słuchaczy. Walne  Zgromadzenie  Członków odbędzie się w środę 20 listopada 2019 r. o godz. 11.30 w sali kina Fenix w Łowickim Ośrodku Kultury przy ul. Podrzecznej 20. W przypadku braku wymaganego kworum w pierwszym terminie, drugi termin Walnego Zgromadzenia Członków ustala się w tym samym dniu o godz. 11.45. Proponowany porządek obrad XV  Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wyborczego Członków ŁUTW:

Wernisaż poplenerowej wystawy „Architektura Łowicza w malarstwie” i aukcja obrazów

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-06
Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku w sobotę 19 października 2019 r. zaprosił mieszkańców Łowicza na wernisaż poplenerowej wystawy „Architektura Łowicza w malarstwie”. Wydarzenie to zrealizowane zostało w ramach trwającego projektu „60+ Realizujemy nasze marzenia” dofinansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, którego współautorami są uczestnicy trzech kół działających w stowarzyszeniu: plastycznego, literackiego i kulinarnego. Finałem wernisażu była aukcja obrazów, z której dochód przeznaczono na wsparcie rehabilitacji Katarzyny Stańczyk.

Wokół rzeźby i ikony – spotkania z artystami na SGGW

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-06
„Bliscy, Znani i… Nieznani” – na kolejne dwa spotkania z tego cyklu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprosiła słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prof. Teresa Zaniewska – opiekun naukowy Stowarzyszenia. Pierwsze z nich pt. „Wchodzenie w obraz” odbyło się 9 października, a drugie – „Wokół ikony” – 21 października 2019 r.

Teatralnie i szkoleniowo na ŁUTW w październiku

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-06
Teatralny i szkoleniowy był początek października 2019 r. na Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Liczne grupy słuchaczy wyjechały do Łodzi na musical „Miss Saigon” w Teatrze Muzycznym (3 X) oraz komedię „Posprzątane” w Teatrze Jaracza. (8 X). Z kolei w Uniejowie (8 X) na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich równie licznie uczestniczyli w konferencji „Rola Samorządu Terytorialnego w budowaniu państwowości” zorganizowanej przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego w Łodzi.

Przypomnienie o wykładach i uroczystości…

Wpis opublikowany w dniu 2019-11-03
Przypominamy słuchaczom Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku o ciekawych wydarzeniach w nadchodzącym tygodniu, tj. w dn. 7 i 8 listopada 2019 r.: 🔵 7 listopada 2019 r.  (czwartek) godz. 16.00 – WYKŁAD „JÓZEF CHEŁMOŃSKI – ARTYSTA, CZŁOWIEK…” Marzeny Kozaneckiej-Zwierz – pracownika Miejskiej Biblioteki im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu. Miejsce: sala ślubów USC. Wstęp wolny. 🔵7 listopada 2019 r.    (czwartek) godz. 12.00 – „Chełmońskie inspiracje w 170. rocznicę urodzin malarza” – wydarzenie w Muzeum organizowane przez Muzeum w Łowiczu i I Liceum Ogólnokształcące im. J. Chełmońskiego w Łowiczu. 🔵 8 listopada 2019 r. – Powiatowo-miejskie obchody Święta Niepodległości w Łowiczu. Uroczystość  rozpocznie się o godz. 10.30 od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego przy ul. Podrzecznej 30. Dalsza część obchodów odbędzie się w Muzeum w Łowiczu.

Oferta bezpłatnego kursu języka angielskiego

Wpis opublikowany w dniu 2019-10-30
Słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainteresowanych   udziałem w bezpłatnym kursie języka angielskiego (na poziomie podstawowym lub zaawansowanym) dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę 6 listopada 2019 r.  o godz. 16.00 do gmachu dawnego Gimnazjum nr 1  w Al. Sienkiewicza (sala na I piętrze).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Dołącz do nas, bo tu:

 • Znajdziesz przyjaciół, wypełnisz wolny czas. Jesteśmy sami, lecz nie samotni! Jest nas już ponad 200 osób!
 • Poznasz przygodę, historię, kulturę innych regionów!
 • dowiesz się, jak być zdrowym, wciąż pięknym i sprawnym!
 • powiemy Ci, jak cieszyć się życiem!
 • odkryjesz swoje talenty!
 • nabędziesz nowe umiejętności!
 • zobaczysz spektakle, wystawy, filmy, koncerty!

 

Dołącz do nas, bo my:

 • czerpiemy radość z odkrywania siebie i rozwijania swoich zainteresowań
 • jesteśmy aktywni i dlatego… wciąż młodzi!
 • nie wybraliśmy starości, lecz… festiwal młodości!
 • uczestniczymy w uroczystościach patriotycznych, kulturalnych
 • wspomagamy i wspieramy osoby niepełnosprawne
 • organizujemy koncerty charytatywne